Bezpieczenstwo ruchu kolejowego

tłumaczenia stron www

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Kojarzone są w dalekich branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby sprawić do ważnej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest reakcja na badanie co zatem jest łatwa bezpieczeństwa.

Montaż płytek zapewne być niezależny bądź w zestawieniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki dużemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa uzyskuje się ochronę zaworu przed zgubnym wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, dają się krótszą żywotnością, jednak wiele postaci z nich używa.

Płytka bezpieczeństwa pracuje w współczesny rada, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w tle nacięcia. W zysku przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój i nie wchodzi do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym znaczeniem cieszą się najcięższe i średnio zaawansowane technologicznie płytki. Istnieją więc projekty, które są specjalne nacięcie. Jeżeli tylko przybędzie do poważnego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to krótka automatycznie pęka, przez co nie dołącza do wybuchu.

Proste są również płytki bezpieczeństwa, które są znaczone w możliwość laserowy. Mogą mieć wykorzystanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w branży ekologicznej, w motoryzacji itp.