Swietlowka miga

http://ee.healthymode.eu/vivese-senso-duo-shampoo-rampoon-juuste-valjalangemise-vastu/Vivese Senso Duo Shampoo. šampoon juuste väljalangemise vastu

Lampa świetlówkowa, zwana inaczej lampą fluoroscencyjną czy i świetlówką jest po prostu lampą wyładowczą. Światło jest z niej wychodzone poprzez luminofor. Natomiast luminofor poddawany jest poprzez promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie to pochodzi poprzez wyładowanie jarzeniowe w rurze, która przeprowadzona jest gazem.

Świetlówki najczęściej produkowane są w cieniu rury. Z zewnątrz pokryte są luminoforem, natomiast wewnątrz wykonywanie są rtęcią i argonem. W współzależności od dobranego luminoforu promieniowanie wytwarzane istnieje na różną barwę światła – dzienną, chłodno białą, białą, ciepłobiałą czy różnokolorową. Wyróżniamy świetlówki proste zwane też liniowymi, a dodatkowo świetlówki kołowe, U-kształtne oraz kompaktowe. Ponadto mając pod uwagę odmiany konstrukcyjne świetlówki można rozdzielić na częste, trójpasmowe też z luminoforami wielopasmowymi. Opowiadając o zasilaniu świetlówek to zasilane są one poprzez dwa układy stabilizacyjno-zapłonowe. Po pierwsze ze statecznikiem magnetycznym, po drugie elektroniczny. Niestety świetlówka w porównaniu z żarówką wytwarza znacznie mniej ciepła. Świetlówka cechuje się wyższą skutecznością świetlną. Poza tym świetlówka zarabia dużo dłużej. Wymaga mniejszej zależności strumienia świetlnego. Świetlówki mogą być kształtowane w innych temperaturach barwowych. Niestety lampy świetlówkowe posiadają wiele wad. Przede wszystkim wymaga opraw z dodatkowym wyposażeniem takim jak statecznik czy zapłonnik. Jest wysoką gorszą jakość światła. Jej sprawność jest ograniczona od otaczającej temperatury. Duża częstotliwość włączeń i wyłączeń powoduje, że żywotność świetlówki znacznie spada. Nie ważna w świetlówkach regulować promienia świetlnego za pomocą regulatorów napięcia – ściemniaczy. Występuje efekt stroboskopowy. Świetlówki wywołują promieniowanie ultrafioletowe niebezpieczne dla oczu. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem mocy. Zawiera rtęć, jaka jest niezmiernie bogatą trucizną, a kurs jej zakupu jest wyższy. Podsumowując, świetlówki oczywiście jak każdy produkt ma także wady, lecz jeszcze zalety. Stąd jeszcze przed zakupem należy rozważyć za i przeciw.